Репортаж… О як багато всього у цьому виді зйомок…
До репортажу відноситься ледь не півтора десятка видів зйомок.
Дитячі та дорослі Дні Народження, ювілеї, річниці сімейних подій. виписка з роддому, корпоративи, змагання, тренінги, конференції, ділові зустрічі, нагородження всіх типів. спортивні події. це все репортаж.
Тому вимоги до репортажного фотографа значно ширші ніж до портретного, чи будь-якого іншого фотографа.
Основною вимогою, я б вважав розуміння концепції всіх перелічених зйомок, адже День Народження дитячого центру, і День Нарождення дитини у дитячому центрі, це дві різні за акцентами зйомки.
Другою вимогою. є обладнання, та вміння працювати у будь-яких умовах.
Специфікою репортажу, що на відміну від інших зйомок, фотограф не може вибирати місце і час зйомки. Тому якщо подія проводиться о 20 вечора на галявині просто неба, при поганому освітленні. фотограф повинен вміти працювати у таких умовах.
Щодо обладнання тут все просто: репортаж можна знімати на будь-які об’єктиви та камери, але «золотим стандартом» є зв’язка об’єктивів 24-70/2,8+70-200/2,8+ фікс для зйомки портретів.
І це не примха. Це той набір техніки з яким можна відзняти усе. без втрати якості та різноманіття репортажу.
Чому «зуми»? Бо поки людина з «фіксами» буде їх змінювати, я за цей час зроблю фото на 24, 35, 50, і 70 мм і ваш репортаж буде максимально різноманітним та цікавим.
Освітлення.
Спалахів багато не буває. І ці спалахи повинні мати можливість «виноситись» на палицю і синхронізуватись з камерою по радіоканалу. Це мастхев.
Бо якщо у фотографа спалах на камері. це звужує його можливості на 70%.
Фотограф з софтбоксом, гарантовано зможе відзняти будь-яку подію у будь-яких умовах.
Ще краще. якщо цей софт носить асистент.
Ну і якість репортажу.
Репортажна зйомка, це не просто набір кадрів з події. Гарний репортаж повинен відповідати на питання: Що. Хто. Де, КОЛИ, Як.
Ось критерії гарного репортажу:
- ввідні кадри.
Як правило це фото локації, та деталей які показують де відбувається подія.
- портрети учасників чи гостей.
Це ті фото які розповідає хто брав участь у події.
- власне фото активностей.
Вони показують як проходила подія.
- «перебивочки»
Це кадри деталей чи дій під час активностей. Це дуже важливі кадри, адже вони трохи розбавляють ряд портретів. Портрет-портрет- портрет- рука людини що пише на папері- портрет…
- «закриваючі кадри»
Це фото деталей. чи іншого що показує як подія закінчилась.
Заголовок текста
Это текстовый абзац. Нажмите на него и введите свой текст. Вы можете в любой момент вернуться к тексту и изменить его, например сделать текст подчеркнутым или курсивом. Используйте этот абзац, чтобы рассказать своим клиентам о себе или своих услугах. При необходимости текстовый абзац можно заменить, например, на заголовок, подзаголовок, список, номерной список или цитату.